ترمووود

چوب نما و نمای چوب ساختمان

ترمووود چیست؟

ترمووود یا چوب ترمو ( حرارت دیده ) ، همان چوب طبیعی می باشد که ساختار سلولی آن بر اثر فرآیند حرارتی تغییر یافته و دارای پایداری بالا در مقابل انواع قارچ ها ، کپک ها و حمله حشرات شده است و نیز در شرایط مختلف آب و هوائی و نیز تغییرات رطوبت نسبی هوا ، ثبات ابعادی خود را حفظ می کند و بدین جهت برای استفاده بعنوان فضاهای بیرونی شامل نمای چوبی ساختمان ، کف چوبی، پارکت، پرگولا، آلاچیق، سونا و مبلمان فضای باز بسیار مناسب می باشد. طی این فرآیند فقط از حرارت و بخار آب استفاده شده و هیچگونه ماده شیمیایی دخالت ندارد. جهت حفظ جنگل ها ، مدرک PEFC و FSC نشانگر استحصال چوب از جنگل های تحت مدیریت بوده و شرکت برنستول با مارک تجاری ترموری ( Thermory ) بعنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان اروپائی ترمووود ( Thermowood ) ، ارائه دهنده گواهینامه های مذکور برای تولیدات خود می باشد و متعهد به استفاده از جنگلهای پایدار و تحت مدیریت است.
فرآیند تیمار حرارتی که طی آن فقط از حرارت و بخار آب استفاده شده ، داخل کوره های مخصوص بهمراه دانش فنی غنی شرکت برنستول، باعث شده که همواره نام ترموری معرف ترمووود با کیفیت بسیار عالی باشد .
طی فرآیند ذکر شده دو سطح حرارتی می تواند اعمال شود، سطح حرارت متوسط و سطح حرارت بالا. در سطح حرارت متوسط، رنگ ترمووود از قهوه ای روشن تا قهوه ای متوسط متغیر بوده و علاوه بر زیبایی بخشیدن بیشتر به بافت طبیعی چوب، ثبات ابعادی آن را به همراه می آورد و این محصول را می توان بعنوان گزینه ای عالی برای داخل ساختمان مانند پوشش دیوار و کف فضاهای داخلی انتخاب کرد . در سطح حرارت بالا، محصول دارای ثبات ابعادی و نیز پایداری بسیار بالا می باشد که بصورت قابل توجهی طول عمر آن در شرایط آب و هوایی مختلف بالا می رود و مقابل آفت های متفاوت مقاوم می شود. خواص مذکور، ترمووود را حتی برای محیط نمناک مناسب نموده و بسته به گونه چوب، رنگ این ترمووود ها از قهوه ای متوسط تا قهوه ای تیره متغیر است. ترموود به واسطه ثبات ابعادی، جذب بسیار کم رطوبت و پایداری زیاد، گزینه ای بسیار مناسب برای جایگزینی چوبهای حاره ای بوده و باعث حفظ هرچه بیشتر جنگلهای با ارزش مناطق حاره ای می شود .
مواد خام کارخانجات برنستول به منظور تولید محصولی با کیفیت بالا با دقت زیاد انتخاب و خریداری می شود. جنگلهای شمال آمریکا برای تاًمین چوبهای زبان گنجشک که مناسبترین نوع ( Thermo Ash ) را فراهم می آورد و جنگل های مرکز فنلاند برای تاًمین چوب درختان سوزنی برگ و تولید (Thermo Pine )، منابع اصلی تهیه مواد خام ترموری هستند. صادرات گسترده تولیدات شرکت برنستول به بسیاری از کشورها من جمله آمریکا، آلمان، اتریش، نروژ، سوئیس، انگلستان، ایتالیا و ژاپن خود معرف کیفیت تولیدات این شرکت بوده و از این بین آرایه های چیدمان کویر ( کویرآرا ) به عنوان یکی از بزرگترین شرکای تجاری این شرکت، عرضه کننده محصولات ترموری در ایران است.
ترمووود و کفپوش چوبی فضای داخلی ( پارکت های تمام چوب ترمو ) : زیبایی پارکت های تمام چوب ترمو زبان گنجشک ،  ( Thermo Ash )، در نمایش ساختار و طیف رنگی متنوع آن نهفته است. فرآیند ترمو با دو روش حرارتی ، سطح بالا حرارتی و سطح متوسط حرارتی ، می تواند انجام پذیرد که ثبات ابعادی قابل توجه ای را به ارمغان می آورد. پروفیل هائی که سطح حرارتی متوسط دیده اند ( ۱۹۰ درجه سانتیگراد ) دارای رنگ روشنتر و  دارای قابلیت بیشتر برای رنگ پذیری متنوع تر بوده و پروفیل هائی که سطح حرارتی بالاتری دیده اند ( ۲۱۵ درجه سانتیگراد ) دارای رنگی تیره تر بوده و قابلیت نصب در فضاهای مجهز به سیستم گرمایش از کف را نیز دارا می باشند. پروفیل ترموری به صورت خام و بدون اعمال پوشش محافظ به بازار عرضه می شود تا مصرف کنندگان این فرصت را داشته باشند تا مطابق با سلیقه خود، رنگ نهایی را انتخاب کنند ولی از آنجا که شرکت آرایه های چیدمان کویر بعنوان نماینده انحصاری شرکت SAICOS آلمان، تولید کننده رنگ، روغن و پوشش محافظ چوب در ایران فعالیت می نماید، قادر به اعمال پوشش روغن مخصوص پارکت ، HARD WAX OIL ، در طیف های متنوع رنگی بر روی پروفیل های ترموری بوده و متناسب با سلیقه مشتری ، پارکت تمام چوب ترمو زبان گنجشک را با رنگ مورد درخواست ارائه می نماید.
ترمووود و کفپوش چوبی فضای بیرونی : پروفیل های ترمووود ترموری دارای گونه های مختلف، با قابلیت نصب با پیچ و یا اتصالات غیر قابل رویت، با ابعاد و اشکال بسیار متنوع موجود می باشند. مقاومت ترمووود در برابر انواع قارچ ها، انواع کپک ها ،حمله حشرات و شرایط آب و هوایی مختلف بطور قابل توجهی نسبت به چوبهای غیر ترمو افزایش یافته است. تولیدات شرکت ترموری شامل پروفیل های ترمووود مخصوص کف چوبی، تایل های آماده جهت نصب سریع و آسان و نیز چوبهای ترمو مخصوص زیرسازی است. کیفیت و مقاومت بالای ترمووود به واسطه ی فرآیند خاص حرارتی و بدون دخالت هیچ گونه ماده ی شیمیایی، کاملا با محیط زیست سازگار بوده و جایگزین مناسبی برای چوبهای سخت حاره ای و یا چوبهای اشباع شده با مواد شیمیایی است .
ترمووود و چوب نمای ساختمان : از ویژگی اصلی چوبهای حرارتی قابلیت استفاده از آنها برای فضاهای خارجی می باشد. پایداری زیاد، ثبات ابعادی، مقاومت بالا در برابر نفوذ آب و همچنین حفظ بافت طبیعی از مشخصه اصلی این محصول می باشد. پروفیلهای متنوع با رنگهای متفاوت و قابلیت نصب افقی و یا عمودی می تواند زمینه را برای طراحی فضاهایی متفاوت فراهم آورد. تمامی پروفیلهای ترمووود شرکت ترموری منحصر بفرد بوده و بعلت مقاومت بسیار بالا در برابر شرایط مختلف آب و هوایی و گذر زمان، ثبات ابعادی و کیفیت خود را حفظ و تغییر شکل نمی دهند.
ترمووود و سونا : بخشی از تولیدات ترمووود ترموری مختص فضای سونا می باشد. پروفیل های تولید شده جهت استفاده برای سونا دارای طیف بسیار گسترده ای هستند و فضای گرمی را ایجاد می کنند. علاوه بر Thermo Pine و Thermo Ash ،  Thermo Aspen ، Thermo Alder ، Thermo Magnolia نیز بعلت کلاس پایداری بالا گزینه های بسیار مناسبی برای این منظور هستند. علاوه بر ابعاد استاندارد موجود، امکان تولید پروفیل هایی با عرض بیش از ۱۸۵ میلیمتر نیز وجود دارد.

Thermory (ترموری)

مجموعه محصولات تجاری ترموری Thermory تولید شرکت برنستول (Brenstol ) بوده که از سال ۱۹۹۷میلادی یکی از بزرگترین تولید کنندگان ترمووود در اروپا می باشد و طیف بسیار وسیع و متنوع از این محصولات را جهت استفاده در فضا های خارجی و داخلی ارائه می دهد . چوب های ترمو برای نمای ساختمان ، کف های چوبی محوطه های باز، آلاچیق ، لوور های چوبی، پارکت های تمام چوب ترمو و سایر محصولات چوبی برای کاربرد های متنوع.
فرآیند تیمار حرارتی چوبها که در آن فقط از حرارت و بخار آب استفاده شده ، در کوره های مخصوص ، به همراه دانش فنی غنی شرکت برنستول، باعث شده که همواره نام ترموری معرف ترمووود با کیفیت بسیار عالی باشد .
در فرآیند ذکر شده دو سطح حرارتی می تواند اعمال شود، سطح حرارت متوسط و سطح حرارت بالا. در سطح حرارت متوسط، رنگ ترموود از قهوه ای روشن تا قهوه ای متوسط متغیر بوده و علاوه بر زیبایی بخشیدن بیشتر به بافت طبیعی چوب، ثبات ابعادی آن را به همراه می آورد و این محصول را می توان به عنوان گزینه ای عالی برای کاربردهای در داخل ساختمان مانند پوشش دیوار و کف فضاهای داخلی انتخاب کرد . در سطح حرارت بالا، محصول از ثبات ابعادی و نیز پایداری بسیار بالا برخوردار بوده که به صورت قابل توجهی طول عمر آن در شرایط آب و هوایی مختلف بالا می رود و در مقابل آفت های متفاوت مقاوم می شود. خواص مذکور، این چوبها را حتی برای محیط نمناک مناسب نموده و بسته به گونه چوب، رنگ این ترموود ها از قهوه ای متوسط تا قهوه ای تیره متغیر است. ترموود به واسطه ثبات ابعادی، جذب بسیار کم رطوبت و پایداری زیاد، گزینه ای بسیار مناسب برای جایگزینی چوبهای حاره ای بوده و باعث حفظ هرچه بیشتر جنگلهای با ارزش مناطق حاره ای می شود .
مواد خام کارخانجات برنستول به منظور تولید محصولی با کیفیت بالا با دقت زیاد انتخاب و خریداری می شود. جنگلهای شمال آمریکا برای تاًمین چوبهای زبان گنجشک که مناسبترین نوع (Thermo Ash) را فراهم می آورد و جنگل های مرکز فنلاند برای تاًمین چوب درختان سوزنی برگ و تولید Thermo Pine ، منابع اصلی تهیه مواد خام ترموری هستند. صادرات گسترده تولیدات شرکت برنستول به بسیاری از کشورها از قبیل آمریکا، آلمان، اتریش، نروژ، سوئیس، انگلستان، ایتالیا و ژاپن خود معرف کیفیت تولیدات این شرکت بوده و از این بین آرایه های چیدمان کویر ( کویرآرا ) به عنوان یکی از بزرگترین شرکای تجاری این شرکت، عرضه کننده محصولات ترموری در ایران است.

  • دارای کلاس پایداری ۱ برای چوب Thermo Ash وکلاس ۲ برای چوب Thermo Pine
  • دارای ثبات ابعادی در شرایط مختلف آب و هوایی و تغییرات بالای حرارت و رطوبت
  • ضمانت واقعی عدم پوسیدگی و زوال در درازمدت
  • کیفیتی ممتاز در مواد اولیه و محصول نهایی
  • ظاهری زیبا با گره های سالم
  • بدون ترک و تابیدگی که خود باعث کمینه شدن ضایعات می شود
  • گسترده ترین تنوع پروفیل و ابعاد
  • امکان نصب با اتصالات پنهان
  • دارای گواهینامه های PEFC , FSC به منزله بهره برداری از جنگل های تحت مدیریت

محصولات ترمووود

ترمووود Thermory در ابعاد و اشکال بسیار متنوع، با قابلیت نصب با پیچ های قابل رویت و یا اتصالات غیر قابل رویت، به منظور استفاده در فضای خارجی و داخلی همچون نمای ساختمان و کف چوبی، با کیفیت و مقاومت بسیار بالا همراه با نصب آسان و سریع، جایگزینی مناسب برای چوبهای حاره ای و چوب اشباع شده با مواد شیمیایی است که جنگلهای انبوه را به مخاطره نخواهد انداخت.

مشاهده و دانلود کاتالوگ جامع محصولات

فرایند تولید ترمووود …

تولید ترمووود دارای سه مرحله بر اساس استفاده از بخار آب و حرارت است. در طی حرارت دیدن، از هیچگونه مواد شیمیایی استفاده نمی شود. چنین فرایندی به ثبات ابعاد و پایداری (دوام) بیولوژیکی ترموود کمک می کند. یکی دیگر از کارهایی که موجب استحکام هرچه بیش‌تر ترمووود کمک می شود عایق بندی (روپوش گذاری) مواد نهایی است. این فرایند موجب کاهش حرارت منتشر شده می‌شود و حرارت بالا صمغ موجود در چوب ها را خارج می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

راهنمای جامع ترمووود …

راهنمای جامع ترمووود توسط اعضای انجمن بین المللی ترمووود تهیه شده است. هنگامی که محصولات و روش های جدید وارد بازار می‌شوند، بسیار مهم است که اطلاعاتی در مورد محصول و فرایند تولید آن و سطوح دانش کاربردی آن داشته باشیم. بنابراین امیدواریم که راهنمای جامع ترمووود یک راهنمای خوب و کاربردی برای استفاده کنندگان خاص، کاربران صنعتی، شرکتهای ساختمانی و همچنین تاجران و دست اندرکاران صنعت چوب و … باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

اخبار و مقالات ترمووود …

در بخش اخبار و مقالات ترمووود به ارائه مطالب مفید و متنوع در ارتباط با مسائل و دانش روز صنعت ترمووود، تولیدات جدید، نحوه کار و همچنین کاربردهای ترمووود بر اساس نتایج و تجربیات جدید پرداخته می شود. این مطالب کاربردی و مقالات علمی از منابع مختلف و گسترده ای بدست می آید که اکثر آن ها از مؤسسات تحقیقاتی، دانشگاه ها و هم‌چنین تجارب تولیدکنندگان و دست اندرکاران این صنعت در سراسر جهان جمع آوری شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

سریعترین و حرفه ای ترین سیستم سفارش گیری و اجرای پروژه

کویرآرا با توجه به تجربیات چندین ساله تیم حرفه ای خود در زمینه تامین و فروش ترمووود و جلب رضایت مخاطبان و مشتریان، در کنار پشتیبانی منظم شرایطی را فراهم آورده که مشتریان عزیز بتوانند به دور از هرگونه نگرانی اقدام به ثبت سفارش و خرید در کوتاه ترین زمان و بالاترین کیفیت نمایند. امکان پیگیری سفارش و پاسخگویی مسئولانه، سرعت در ارسال سفارشات، قیمت منصفانه و کیفیت کم نظیر خدمات و پشتیبانی حرفه ای، همگی از مهم ترین مزایای کار با آرایه های چیدمان کویر (کویرآرا) است. داشتن تجربه و سابقه درخشان کویرآرا خود نشان از صداقت و امانت داری این مجموعه دارد.

مشاوره رایگان خرید و انجام پروژه

برترین پروژه های ترمووود ، نمای چوبی ساختمان ، کف چوب ترمووود

برای مشاهده سایر پروژه ها اینجا کلیک کنید