اتصالات چوب

اتصالات مخصوص چوب به چوب و چوب به فلز

انواع اتصالات چوب و نحوه نصب اتصالات چوبی

Assembly Series: این دسته از اتصالات چوب در طراحی و ساخت سازه های سبک از جمله سایه بان، کف پله، سازه غرفه های نمایشگاهی مبلمان و نظایر آن میتواند کاربرد بسیار اثربخشی داشته باشد.
(XS – M Series (5 – 40 kn: این دسته از محصولات که قابلیت تحمل بار از ۵ تا ۴۰ کیلو نیوتن را دارند، در طیف وسیعی از ابعاد، امکان طراحی سازه هایی خاص، ایمن و در عین حال اقتصادی و کاربردی را فراهم ساخته و در سازه های سبک قابل استفاده است.
(L – XXL Series (30 – 300 kn: این دسته از محصولات که قابلیت تحمل بار از ۳۰ تا ۳۰۰ کیلونیوتن را دارند، در طراحی سازه های تمام چوبی، در مصارفی از قبیل تیرهای سقف و یا اجزای دیوار قابل استفاده بوده و اجزای این سازه میتواند تلفیقی از بتن و یا آهن باشد.
(M – XXL CS (Steel-Concrete-Connector: سری جدید مجموعه M – XXL با پسوند CS که مخفف دو کلمه Concrete به معنی بتن و Steel به معنی فلز است، جهت اتصال مستقیم اجزای چوبی به فلز و یا بتن کاربرد دارد.
Special Screws: بسته به نوع اتصال و به منظور حصول اطمینان از میزان تحمل بار وارده بر آن، استفاده از پیچ های مخصوص که در مشخصات فنی نصب اتصالات به آن اشاره شده، توصیه می شود.
Locking Screws: در اتصالاتی که نیاز به محافظت در برابر نیروهای وارده از سمت مخالف را دارند می توان با استفاده از این پیچ های خاص دو اتصال را به هم قفل کرد.
(Fire Stop (Fire Protection Belt: تسمه حفاظت در برابر آتش، به صورت یک نوار پشت چسب دار بوده، که در هنگام آتش سوزی با باز شدن و تغییر حجم، فضای دور تا دور اتصال را احاطه کرده و از انتقال حرارت به اتصال محافظت می نماید.
(CLT-Connector (BSP wall connector: اتصالات جدید CLT امکان اتصال اجزا سازه به صورت عمودی، موازی و یا حتی زاویه دار را فراهم می سازد. امکان کارگزاری این اتصالات در کارگاه ساختمانی، سبب راحتی کار و مونتاژ سریع اجزا است.
(Power Base (Column Base: پایه ستون های Sherpa، با پوششی از نیکل- روی، قابلیت تحمل بار تا ۱۴۰ کیلونیوتن را دارد.
نحوه نصب :
(Assemblyseries / XS – M Series (5 – 40 kn) / L – XXL Series (30 – 300 kn) /M – XXL CS (Steel-Concrete-Connector
برخی از اتصالات شرپا را می توان بر روی سطوح مسطح و یا داخل شکاف ایجاد شده بر روی یکی از سطوح (تیر باربر و یا غیر باربر) به طوری کار گذاشت که اتصالات قابل رویت نباشند.
* به منظور دستیابی به یک مونتاژ راحت و آسان، پیشنهاد می شود که اتصالات به طور کامل درون شکاف ایجاد شده در چوب قرار نگیرند. جزئیات بیشتر را می توانید در دستورالعمل مونتاژ بیابید.
Special Screws
بسته به نوع اتصال و به منظور حصول اطمینان از میزان تحمل بار وارده بر آن، استفاده از پیچ های مخصوص که در مشخصات فنی نصب اتصالات به آن اشاره شده، توصیه می شود. این پیچ در دو نوع پوشش، روی اندود به رنگ زرد و با پوشش نیکل- روی با موجود است. استحکام گل پیچ ها و تقویت قطر قسمت فوقانی، حدفاصل گل پیچ تا رزوه، از مشخصات این پیچ ها می باشد. این پیچ ها به واسطه شکل خاص خود، نیم بدنه بودن آن در نقطه ی آغازین، علاوه بر آن که عمل پیش مته کردن را انجام می دهد، باعث کاهش تراشه شدن و ترک خوردگی چوب می شود.
Locking Screws
در اتصالاتی که نیاز به محافظت در برابر نیروهای وارده از سمت مخالف را دارند می توان با استفاده از این پیچ های خاص دو اتصال را به هم قفل کرد.
(Fire Stop (Fire Protection Belt
تسمه حفاظت در برابر آتش از جنس گرافیت بوده، که بر اثر افزایش دما تا حدود ۱۵۰ درجه سانتیگراد،خود به خود تغییر حجم داده و با متورم شدن باعث محافظت اتصالات در برابر آتش می شود.
بسیار فشرده و مقاوم در مقابل فرسودگی
مقاومت در برابر نفوذ رطوبت
عاری از حلال های آلی

اتصالات مخصوص چوب شرپا

SHERPA (شرپا)

در سال ۲۰۰۲، وینزز هرر (Vinzenz Harrer) ضرورت استانداردسازی اتصالات صنایع چوبی را دریافت و نخستین گام را به سوی توسعه یک راه حل سیستماتیک جهت اتصالات چوب برداشت. وینزز هرر در چارچوب کارهای تحقیقاتی که یک دوره چندین ساله به طول انجامید، با دانشگاه فنی گریز(Graz) به منظور توسعه سیستم اتصال ساخت-وسازهای چوبی SHERPA همکاری کرد. برای اولین بار اتصالات SHERPA بر پایه ی ایده ای نوآورانه ، مبتکرانه و هوشمندانه بود که دو قطعه آلومینیومی به صورت سنتی و معکوس به هر قطعه دیگری متصل می‌شوند.
از سال ۲۰۱۲ سیستم های اتصالات SHERPA دارای یک شرکت مستقل در دفتر مرکزی فرونلایتن (Frohnleiten) اتریش است و شرکت های همکار SHERPA نیز در سرتاسر جهان گسترش یافته اند که سرویس دهی به ۴۰۰۰ مشتری گواهی بر این امر است.
امروزه SHERPA «پیشرو در فناوری سیستم اتصال استاندارد» است و متنوع ترین محصولات را پوشش می دهد. هم‌چنین، علاوه بر اتصال چوب- چوب، چوب- فلز و چوب- بتن، اتصالات دیوار BSP، پایه ستون، پیچ های مخصوص و ورقه های محافظ آتش را نیز پوشش می دهد. وینزز هرر، مدیر کل سیستم اتصالات SHERPA بیان کرده است که: “از آنجا که اهمیت زیادی برای کیفیت بومی قائل هستیم، اتصال دهنده هایی مانند پیچ، درکشور اتریش ساخته می‌شود”.
شرکت اتریشی Sherpa Connection System ، شرپا ، تولید کننده اتصالات چوب از جنس آلومینیوم است که بصورت فاق و زبانه ای برای اتصال چوب به چوب، چوب به فلز و چوب به بتن طراحی شده است. این ایده مبتکرانه و دقت بسیار بالا در ساخت آن، امکان استفاده از سازه های چوبی را آسان کرده و متناسب با موقعیت نصب، برای استفاده در سازه های سبک، متوسط و بسیار سنگین و تحمل نیرویی تا ۳۰۰ کیلو نیوتن کاربرد دارد.
از آنجاکه SHERPA در هنگام نوآوری بسیار محتاط و عاقلانه عمل می کند، این کمپانی در چارچوب یک فرآیند مشارکتی با Holz.Bau Forschungs GmbH (HBF) که به عنوان یک مرکز عالی و مرکز آزمون Lignum در دانشگاه فنی Graz مطرح است و ) و دانشگاه بریتیش کلمبیا، تمام حالات و فرایندهایی را که به طور بالقوه می توانند در حین انجام یک پروژه بوجود بیایند، بررسی می کند.

  • ایمنی کامل اتصالات به واسطه نظارت های حین تولید و آزمایشات پس از تولید
  • محاسبه سریع و آسان اتصالات مورد نیاز
  • امکان پیش ساخت بسیار بالا سازه ها و قطعات مورد نیاز
  • نصب سریع و آسان اتصالات

اتصالات مخصوص چوب

اتصالات Sherpa از جنس آلومینیوم بوده که بصورت فاق و زبانه ای برای اتصال چوب به چوب ( ترمووود ) ، چوب به فلز و چوب به بتن طراحی شده است. این ایده مبتکرانه و دقت بسیار بالا در ساخت آن، امکان استفاده از سازه های چوبی ( ترمووود ) را آسان تر کرده است و متناسب با موقعیت نصب، برای استفاده در سازه های سبک، متوسط و بسیار سنگین و تحمل نیرویی تا ۳۰۰ کیلو نیوتن کاربرد دارد.

مشاهده و دانلود کاتالوگ جامع محصولات
اتصالات چوب به چوب به فلز

راهنمای نصب اتصالات مخصوص چوب …

کمپانی شرپا همیشه به دنبال بهترین راه حل ها و کارآمد ترین شیوه ها برای جلب رضایت مصرف کننده است و تمام تلاش خود را برای دستیابی به این هدف به کار می گیرد. تیم تحقیق و توسعه شرپا با بررسی نحوه صحیح استفاده از اتصالات مخصوص چوب و اتصالات چوب به فلز و کاربردهای متفاوت آن در شرایط مختلف اقدام به طراحی نرم افزاری کردند که به کمک آن مصرف کنندگان می توانند به صورت آنلاین ، به آسانی و در مدت کوتاهی محصول مطابق با نیاز و کاربرد خود را تعیین نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

اتصالات چوب به فلز

سوالات متداول اتصالات مخصوص چوب …

در بخش سوالات متداول اتصالات مخصوص چوب به منظور آگاهی بیشتر مشتریان در انتخاب محصولی متناسب با نیاز، نوع کاربرد و نحوه استفاده این دسته از محصولات در شرایط مختلف به برخی سوالات رایج در زمینه اتصالات مخصوص چوب و اتصالات چوب به فلز پاسخ داده شده است. تمامی پاسخ ها بر اساس توصیه ها و دستورالعمل های منتشر شده توسط شرکت شرپا به عنوان برترین تولید کننده اتصالات مخصوص چوب است و مطابق با استانداردهای بین المللی این محصول می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

اتصالات چوب به فلز

اخبار و مقالات اتصالات مخصوص چوب …

در بخش اخبار و مقالات اتصالات مخصوص چوب و اتصالات چوب به فلز به ارائه مطالب مفید و متنوع در ارتباط با مسائل و دانش روز این صنعت ، تولیدات جدید، نحوه کار و همچنین کاربردهای اتصالات مخصوص چوب بر اساس نتایج و تجربیات جدید پرداخته می شود. این مطالب کاربردی و مقالات علمی از منابع مختلف و گسترده ای به دست می آید که اغلب آنها از مؤسسات تحقیقاتی، دانشگاه ها و هم‌چنین تجارب تولیدکنندگان و دست اندرکاران این صنعت در سراسر جهان جمع آوری شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

سریعترین و حرفه ای ترین سیستم سفارش گیری و اجرای پروژه

کویرآرا با توجه به تجربیات چندین ساله تیم حرفه ای خود در زمینه تامین و فروش اتصالات چوب و جلب رضایت مخاطبان و مشتریان، در کنار پشتیبانی منظم شرایطی را فراهم آورده که مشتریان عزیز بتوانند به دور از هرگونه نگرانی اقدام به ثبت سفارش و خرید در کوتاه ترین زمان و بالاترین کیفیت نمایند. امکان پیگیری سفارش و پاسخگویی مسئولانه، سرعت در ارسال سفارشات، قیمت منصفانه و کیفیت کم نظیر خدمات و پشتیبانی حرفه ای، همگی از مهم ترین مزایای کار با آرایه های چیدمان کویر (کویرآرا) است. داشتن تجربه و سابقه درخشان کویرآرا خود نشان از صداقت و امانت داری این مجموعه دارد.

مشاوره رایگان خرید و انجام پروژه

  برترین پروژه های اتصالات چوب به چوب و اتصالات چوب به فلز

برای مشاهده سایر پروژه ها اینجا کلیک کنید

اتصالات چوب

اتصالات چوبی سقف استخر

اتصالات چوب به چوب به فلز

اتصالات اسکلت چوبی

اتصالات چوب به چوب به فلز

اتصالات سقف چوبی بالکن